Başkanın Mesajı

Kıymetli Dostlar

Murat Sancak Ülkemizdeki barış ve istikrar ortamını bozmak isteyenler, uzun zamandır ellerinden geleni yapıyorlar.“7 Şubat MİT Krizi” olarak tarihe geçen olay, paralel kumpasın oyunlarının ortaya çıkarılmasında başlangıç oldu. Fakat o dönem Başbakanımız olan R. Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu ile bu oyun bozuldu. Ardından gençlerimizin hislerini manipüle edip, Gezi Parkı olaylarıyla ayaklanma çıkarmaya çalıştılar. Başaramadılar. Daha sonra 17-25 Aralık ile ülkemizi darbe girişimine sürükleyen sürecin adımlarını attılar. Burada düzmece belgelerle hükümeti itibarsızlaştırarak 30 Mart 2014 tarihinde yerel seçimlerde zayıflatma çabası içine girdiler. Bu çabalar ile mevcut hükümeti zayıflatarak, güçsüz bir hükümete erken seçim kararı aldırarak, ülkede kaos çıkarmaya ve sonunda devleti ele geçirmeye çalıştılar. Ancak Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ın Paralel kumpasın gerçek yüzünü ortaya çıkarması ile halkımız bu girişime fırsat vermedi ve paralelin düzmece çabalarını boşa çıkardı. Bu hain çabaların hemen ardından, devlet sırrı olan MİT tırları ile ilgili haberler yapıp o dönemin paralel yapı destekçisi medya kuruluşları aracılığıyla tüm dünyaya duyurdular. Bununla da yetinmeyip, FETÖ terör örgütü üzerinden, milletimizin bugüne kadar gördüğü en büyük ihaneti, elim darbe girişimini 15 Temmuz gecesi hepimize yaşattılar. Bu noktada Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mücadele veren yurtsever vatandaşlarımızın cesareti ve 251 şehit, 2196 gazimizin sayesinde hain kumpas bozuldu.

Bütün bu düzmece ve kurmaca girişimlerle mücadele eden devletimiz, bir yandan da Cumhuriyet tarihimizde daha önce görülmemiş ölçekte projeleri milletimize kazandırmak için gece gündüz çalışıyor. Daha müreffeh bir ülke yaratma gayretlerinin karşısına bu sefer de ekonomi oyunlarıyla çıktılar. Ağustos ayında değerlendirme yapacağını söyleyen kredi değerlendirme şirketleri, erken seçim kararını duyar duymaz fırsatı kaçırmayıp, aylar öncesinden ardı ardına yaptıkları olumsuz açıklamalarla ülkemizin puanını aşağı çekti ve yatırımcıları korkutmaktan geri durmadılar. Olumsuz değerlendirmeleriyle paramızın yüzde 17 değer kaybetmesine neden olarak, milletimizin tüm varlıklarına zarar veriyorlar. Suni yaratıldığından artık emin olduğumuz bu sorunlar ve saldırılar, ülkemizin bekasını hedef alıyor, topraklarımızda gözü olanları heveslendiriyor.

Batı dünyası, sayısız Müslümanın kanını dökmeyi göze aldıkları Büyük Ortadoğu Projesi ile önce Suriye’yi karıştırdı, ardından darbe girişimiyle ülkemizi hedef aldı. Başarılı olsalardı, Suriye’den sonra sıra bize gelecekti. İşte bu yüzden, ülkemiz üzerinde dönen oyunların bilincinde olup, bunları boşa çıkarmalıyız. Aksi takdirde R. Tayyip Erdoğan gibi bir dünya lideri sayesinde himayeye kavuşan Suriyeliler kadar şanslı olamayacağız, kapısını çalacak hiçbir ülke bulamayacağımız aşikardır.

Vaziyet böyle iken vazifemiz, inatla ve ısrarla mücadelemizi sürdürmek, ülkemize ve tüm İslam alemine her zamankinden daha çok sahip çıkmak, milli ve manevi değerlerimize, birlik ve beraberliğimize daha sıkı sarılmaktır. Milletimizin bekası için barış ve istikrardan yana olmak, çocuklarımızın geleceği için her zamankinden daha fazla önem taşıyor. Ülkemize düşman olan bütün güçlere aklımızla, cesaretimizle, emeğimizle ve kararlılığımızla “buradayız” mesajı vermeliyiz.

Ülkesini ve bayrağını seven bir Türk vatandaşı olarak, sizlerden ricam, ülkemizde barış ve istikrarın korunması, başta FETÖ terör örgütü olmak üzere, tüm terör örgütleri ile etkin mücadelenin devamı, ülkemiz ve İslam dünyası üzerindeki oyunların bozulması için bütün bunların farkında olmanız ve çevremizi bu doğrultuda bilinçlendirmeniz. En büyük arzum, yalnızca kendi oylarımızla değil, etrafımızı da aydınlatarak, Cumhurbaşkanlığında Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakı’nın oluşturacağı meclisi, kısacası devletimizin geleceğini hep beraber desteklememizdir.

Kriz Dönemlerini, Doğru Ekonomik Politikalarla, Başarı Hikayesine Dönüştürmek…

2008 yılında önce Amerika’da başlayan ardından tüm dünyaya yayılan ekonomik kriz, günümüzde de dünya ekonomisinde, artçı dalgalar şeklinde, etkisini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle 2012 küresel ekonomide büyümenin biraz daha yavaşladığı ve önemli bölümüne belirsizliğin hâkim olduğu bir yıl oldu. Global ekonomik krizi aşmak için tüm dünya ve dolayısıyla bölgemizde ekonomik, sosyal ve siyasi alanda önemli değişimler ve yapılanmalar meydana geliyor.

Dünyadaki bu krize karşın özellikle 2010 ve 2011 yıllarında Türkiye ekonomisi beklentilerin üzerinde büyüdü. Başarılı ekonomik planlamalar sayesinde kriz dönemini en az hasarla atlattı. 2012 ve 2013 yılında uygulanan politikalarla birlikte ekonomi, daha sağlıklı bir çizgiye çekildi.

MT Grup olarak ilk günden itibaren yaşanan ekonomik gelişmeleri doğru okuyup, doğru politikalar üreterek, kriz dönemini bir başarı hikayesine dönüştürdük. Krize rağmen yatırımlarımızı hiç durdurmadık, aksine yeni iş kollarında büyüdük.

Teknolojide yaşanan hızlı ilerleme ve değişime ayak uydurmanın en önemli yolu Ar-Ge'ye, yenilikçiliğe ve teknolojiye olan yatırımlara odaklanmaktan geçiyor. Bu alanda yaptığımız yatırımlar, bugün geldiğimiz noktada geleceğe daha büyük bir heyecan, umut ve güvenle bakmamızı sağlıyor.

Ar-Ge çalışmaları sonucu MT Bilgi Teknolojileri, yazar kasa ve ödeme sistemleri alanında Türkiye’de ve dünyada ilklere imza atmayı başardı. Ürettiğimiz VERA-Delta IP Tabanlı EFT Pos Özellikli Yazar Kasalar, dünyada bir ilki başararak Türk Mühendislerinin üstün başarısının simgesi oldu ve teknolojiyi kendi ülkesinde uygulamak isteyen pek çok ülkenin yoğun ilgisini gördü.

Grubumuzun amiral gemisi konumundaki MT Sağlık yıllardır dünyanın büyük firmalarıyla yürüttüğü çalışmalarla birlikte, en son teknolojik cihazlardan sarf malzemelerine uzanan geniş ürün yelpazesi ve fiyat istikrarıyla piyasada Kalite ve Güvenin adı olmaya devam ediyor.

2009 yılı başında, İtalya’dan ithal ettiğimiz özel makinelerle kurduğumuz modern fabrikasıyla, hasta bezi pazarında kısa sürede önemli bir yol kat ettiğimiz ve Türkiye liderliğine oynayan San Sağlık Ürünlerinde dünya devi SCA ile ortaklık kurduk.

MT Grup İçin Yatırımlarını Sürdüreceği Yeni Bir Dönem…

Gelecekte de tüm şirketlerimizle, rekabetçi ve verimlilik odaklı olarak, paydaşlarımız için sürdürülebilir değer yaratmaya devam edeceğiz.

İçinde bulunduğumuz sektörlerin zaman zaman yaşadığı geçici sıkıntılı dönemlerde bile hiçbir zaman kalitemizden ödün vermeyeceğiz. Çünkü adımızın bulunduğu ürünleri ve faaliyette bulunduğumuz alanları, MT Grup için birer ‘İtibar’ kabul ettik. Bu anlayışımızla ve iş ortaklarımızın da desteğiyle tüketicilerin gösterdikleri teveccüh sonucu pazardaki yerimizi genişleterek korumanın gururunu yaşıyoruz. Bu doğrultuda kısa sürede yakaladığımız ivmeyi hep daha yukarıya çekmek için tüm çalışanlarımızla birlikte daha kaliteli ürün, marka ve hizmet için gelişmeye ve geliştirmeye ara vermeden devam edeceğiz.

Bu dönemde sosyal sorumluluk alanında da yeni atılımlar içine gireceğiz.

Ortaya koyduğumuz başarılı sonuçlarda emek ve katkılarıyla rol alan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim.

Murat Sancak
MT Grup Yönetim Kurulu Başkanı